მთიანი დასახლებების მედეგობის ჩამოყალიბება კრიზისების მიმართ ალპებსა და კავკასიაში
გუნდი აერთიანებს სოციოლოგიის, ტურიზმის კვლევების, მარკეტინგის, კლიმატის ცვლილების კვლევისა და საზოგადოებრივი გეოგრაფიის სფეროს მე...
კოორდინატორი ინსტიტუცია: ReMoDe პროექტში, ინსბრუკის უნივერსიტეტი ხელმძღვანელობს კოლაბორაციულ კვლევებს მთის ტურიზმის მდგრადი განვითარების კუთხით. აღნიშნულის ფარგლებში ეყრდნობა ინტერდისციპლინურ გამოცდილებას მდგრადობის სტრატეგიების შემუშავებისა და ალპებსა და კავკასიას შორის ცოდნის ტრანსნაციონალური გაცვლის ხელშესაწყობად.
პარტნიორი ინსტიტუცია: ReMoDe პროექტის თანახელმძღვანელი, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, აქტიურად ავითარებს კვლევებს და შესაძლებლობებს მდგრადი რეგიონული განვითარებისთვის, ახორციელებს აკადემიური და ადგილობრივი დაინტერესებული მხარეების ჩართვას მთის მიმართულებებისთვის მდგრადობის გადაწყვეტების ერთობლივი შემუშავებისათვის
სვანეთის DMO (მესტია): ReMoDe პროექტის რეგიონული პარტნიორის რანგში, სვანეთის DMO ხელს უწყობს მესტიაში დაინტერესებული მხარეების ჩართულობას, ეხმარება ადგილობრივი გამოწვევების იდენტიფიცირებას და კავკასიაში ტურიზმის მდგრადობის გასაძლიერებლად სტრატეგიების ერთობლივად შემუშავებაში.
ტიროლერ ობერლანდის ტურიზმის ასოციაცია (კაუნერტალის სექცია): ReMoDe პროექტის ფარგლებში, ტიროლერ ობერლანდის ტურიზმის ასოციაცია კაუნერტალიდან ადგილობრივი ცოდნის გაცვლასა და დაინტერესებული მხარეების ქსელების ჩამოყალიბებას უწყობს ხელს, მხარს უჭერს მონაწილეობით სემინარებს და დანიშნულების ადგილისთვის სპეციფიკური მდგრადობის ინდიკატორების შემუშავებას.

Building Mountain Destination Crisis Resilience in the Alps and Caucasus
At the core of this collaboration is a Georgian-Austrian research team united by shared curiosity, complementary expertise, and a commitment to interdisciplinary work. The team brings together scholars from sociology, tourism studies, marketing, climate change research, and human geography, allowin...
Partner institution: As co-lead of the ReMoDe project, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University advances research and capacity building for sustainable regional development, engaging academic and local stakeholders to co-create resilience solutions for mountain destinations.
Svaneti DMO (Mestia): As a regional partner in the ReMoDe project, the Svaneti DMO facilitates stakeholder engagement in Mestia, helping identify local challenges and co-develop strategies to strengthen tourism resilience in the Caucasus.
Tiroler Oberland Tourism Association (Kaunertal section): Within the ReMoDe project, the Tiroler Oberland Tourism Association contributes local knowledge and stakeholder networks from Kaunertal, supporting participatory workshops and the development of destination-specific resilience indicators.