ReMoDe პროექტი აძლიერებს პარტნიორობას საქართველოში: მნიშვნელოვანი შეხვედრების სერია თბილისში
სარა შონჰერი სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა საქართველოში, სადაც გვანცა სალუქვაძესთან და თემურ გუგუშვილთან ერთად მონაწილეობა მიიღო სტრატეგიული შეხვედრების სერიაში, რათა ხელი შეეწყო პროექტის მისიის გაძლიერებისათვის, რომელიც მთიან ადგილებში მედეგი ტურიზმის განვითარებას ეხება.
ვიზიტი დაიწყო ავსტრიის საელჩოში, სადაც ReMoDe-ს გუნდს პატივი ჰქონდა შეხვედროდა ავსტრიის ელჩს, მის აღმატებულებას, დოქტორ რობერტ გერშნერს. დისკუსიის დროს გუნდმა წარმოადგინა პროექტის პროგრესი, გააზიარა ბოლოდროინდელი აქტივობებიდან მიღებული ძირითადი მოსაზრებები და ორივე მხარემ განიხილა ავსტრიასა და საქართველოს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების გზები.
ელჩის თბილმა დახვედრამ, შინაარსიანმა დიალოგმა და ReMoDe-ის სამუშაო თემატიკის განხილვამ მნიშვნელოვნად გაამდიდრა შეხვედრა და განამტკიცა თანამშრომლობის გაგრძელების საფუძველი.
სამუშაო შეხვედრების სერია თბილისში ავსტრიის განვითარების სააგენტოში (ADA) შთამაგონებელი და მომავალზე ორიენტირებული სესიით გაგრძელდა. პროექტის გუნდი შეხვდა საქართველოში ტექნიკური თანამშრომლობის კოორდინაციის ოფისის (ADA) ხელმძღვანელს, ერვინ კუნცს და პროგრამის მენეჯერს (ADA) ლაშა გოგიძეს.საუბარი შეეხო ReMoDe პროექტის პროგრესს და მისი შემდეგი ფაზის სტრატეგიულ პრიორიტეტებს, ძირითადი აქცენტით მთის მიმართულებებში მდგრადი ტურიზმის განვითარების ხელშეწყობაზე. ADA-ს წარმომადგენლების კონსტრუქციული გამოხმაურება, მკაფიო მოსაზრებები და აქტიური ჩართულობა ძალიან ღირებული იქნება გუნდის მიერ პროექტის შემდეგი ნაბიჯების ჩამოყალიბებისას.
ReMoDe კვლავ ერთგული რჩება ავსტრიასა და საქართველოს შორის თანამშრომლობის გაძლიერებისა და მთის ტურიზმის განვითარებისთვის მტკიცებულებებზე დაფუძნებული, მდგრადი გადაწყვეტილებების შექმნის მიმართ. აღნიშნული ვიზიტის დროს დამყარებული პარტნიორობა გადამწყვეტ როლს ასრულებს ამ საერთო ხედვის წინსვლაში.

Sarah Schönherr has been on a work trip to Georgia, where, together with Gvantsa Salukvadze and Temur Gugushvili, she engaged in a series of strategic meetings to advance the project's mission on resilient tourism development in mountain destinations.
The visit began at the Austrian Embassy in Tbilisi, where the ReMoDe team had the honor of meeting H.E. Dr. Robert Gerschner, Ambassador of Austria. During the discussion, the team presented the project’s progress, shared key insights from recent activities, and explored avenues for deepening the ongoing collaboration between Austria and Georgia.
The Ambassador’s warm welcome, meaningful dialogue, and openness to discussing the impact of ReMoDe’s work on sustainable tourism pathways greatly enriched the meeting and strengthened the foundation for continued cooperation.
The working meeting series in Tbilisi continued with an inspiring and forward-looking session at the Austrian Development Agency (ADA). The project team had the pleasure of meeting Erwin Künzi, Head of the Coordination Office for Technical Cooperation in Georgia (ADA), and Lasha Gogidze, Programme Manager (ADA). The conversation centered on the progress of the ReMoDe project and the strategic priorities for its next phase, with a focus on fostering resilient tourism development in mountain destinations. The constructive feedback, clear guidance, and genuine engagement from ADA’s representatives have been invaluable as the team shapes the next steps of the project.
ReMoDe remains committed to strengthening cooperation between Austria and Georgia and to creating evidence-based, sustainable solutions for mountain tourism development. The path ahead is promising, and the partnerships built during this visit play a crucial role in advancing this shared vision.